Blog

2020’nin En Popüler ve En İyi WordPress Temaları

2020’nin en iyi WordPress temalarını mı arıyorsunuz?

Binlerce ücretsiz ve premium WordPress temasıyla, yeni başlayanların ihtiyaçları için en iyi WordPress temasını seçmeleri çok zordur.

Bu yazıda, uzmanlarımızın 2020’de en iyi ve en popüler WordPress temalarından seçimlerini paylaşacağız.

Not: Bu temalardan bazıları 2019’dan bile daha eski, ancak inanılmaz tasarımları, özellikleri ve güncellemeleri nedeniyle oldukça popüler kaldılar.

Tüm Popüler ve En İyi WordPress Temalarının En Yaygın Özellikleri

WordPress temaları, özellikler ve seçenekler açısından niş tabanlı veya çok amaçlıdır.

Sektörünüz için niş tabanlı bir tema kullanabilirsiniz (örneğin, bir restoran teması ). Alternatif olarak, esnek olacak şekilde tasarlanmış ve her türlü web sitesi için çalışan çok amaçlı bir tema seçebilirsiniz .

Türden bağımsız olarak, en iyi WordPress temalarının tümü aşağıdaki özelliklere ve özelliklere sahiptir:

Mobil uyumlu tasarım: Tema tasarımları duyarlı ve retinaya hazırdır, bu nedenle WordPress web siteniz tüm ekran boyutlarında ve cihazlarda harika görünür.

SEO optimizasyonu: Tema en iyi SEO uygulamalarını takip eder, böylece web siteniz arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilir.

Sayfa oluşturucu desteği: Tema, popüler WordPress sürükle ve bırak sayfa oluşturucularıyla uyumludur . İhtiyacınız olduğunda özel açılış sayfaları oluşturmanıza yardımcı olur.

Hız ve performans: Temanız , web sitenizin hızı ve performansında önemli bir rol oynar . Daha hızlı sayfa yüklemeleri ve optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi ile temayı aramalısınız.

Bunlar, bir temayı web siteniz için seçmeden önce incelemeniz gereken temel özelliklerdir. Listemizdeki her tema, yukarıda bahsettiğimiz ana özellikler dışında birçok yararlı özellik ile birlikte gelir ve açıklamalarında okuyabilirsiniz.

Şimdi tüm popüler temaların ortak özelliklerini tartıştığımıza göre, 2020’nin en iyi temalarından uzman seçimimize bir göz atalım.

Hatta ücretsiz blog kurulum hizmetimizle ekibimizin blogunuzu ücretsiz olarak kurmasını sağlayabilirsiniz .

1. Divi Teması

divi teması
divi çok amaçlı wordpress teması

Divi en popüler WordPress temalarından biri ve en iyi sayfa oluşturucusudur. Güzel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan birden fazla görsel öğeye ve modüle sahiptir.

Tema, birden fazla endüstri ve niş için yüzlerce ücretsiz hazır düzen ile birlikte geliyor. Hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olan 1 tıklamalı demo ithalatçısı ile bir web sitesi düzenini içe aktarmanıza olanak tanır.

Yerleşik sürükle ve bırak sayfa oluşturucu ile öğeleri taşıyabilir, özel tasarımları kaydedip yönetebilir ve tüm web sitesi sayfalarında genel stilleri kullanabilirsiniz.

Divi, mizanpaj tasarımı, satır içi metin düzenleme ve özel CSS üzerinde tam kontrol sağlar. Oldukça esnek ve kullanımı kolaydır.

2. Astra WordPress Teması

astra teması
Astra çok amaçlı wordpress teması

Astra , herhangi bir web sitesi oluşturmak için tasarlanmış modern bir WordPress temasıdır. Tüm popüler sürükle ve bırak sayfa oluşturucularla sorunsuz bir şekilde çalışır.

Tema, bir web sitesini hızlı bir şekilde başlatmak için kullanabileceğiniz birkaç başlangıç ​​sitesi ile birlikte gelir . Bu hazır web siteleri küçük işletmeler, bloglar ve WooCommerce mağazaları için mükemmeldir.

Sayfa başlıkları, mega menü, çoklu düzen seçenekleri, Google Yazı Tipleri, sınırsız renk seçenekleri, ayrı blog sayfası düzenleri ve özel widget’lar da dahil olmak üzere tonlarca şaşırtıcı özelliğe sahiptir.

Astra teması , çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için WooCommerce eklentisi ile güçlü bir entegrasyon da sunar . WooCommerce temasında sonsuz kaydırma, hızlı ürün görünümü, alışveriş sayfası, ürün galerisi ve alışveriş sepeti seçenekleri bulunur.

Ayrıca LearnDash gibi popüler öğrenme yönetimi sistemleriyle de bütünleşir . Astra, arama motorlarında web sitenizi sıralamaya yardımcı olmak için yerleşik SEO optimizasyonuna sahiptir.

3. Themify Ultra

themify ultra teması
Themify ultra wordpress teması

Themify Ultra , bir web sitesini kolayca oluşturmanıza yardımcı olmak için oluşturulmuş güçlü bir WordPress çok amaçlı temasıdır . Yaşam tarzı, dergi, restoran, fotoğraf, moda ve daha fazlası için onlarca hazır site ile birlikte gelir.

Ayrıca, özelleştirme için kullanabileceğiniz Themify sayfa oluşturucusunu da içerir . İlerleme çubukları, sayaçlar, fiyatlandırma tabloları, ses çalar ve daha fazlası gibi gelişmiş öğeler eklemek için birkaç oluşturucu eklentisi vardır.

Diğer önemli özellikler arasında akıllı düzen seçenekleri, renk seçenekleri, keskin tipografi, bölüm tabanlı kaydırma, görüntü filtreleri ve portföy seçenekleri bulunur.

Themify Ultra ayrıca bir WooCommerce mağazasını başlatmak için ideal bir temadır. Canlı WordPress özelleştirici ile kurulumu ve özelleştirmesi kolaydır.

4. OceanWP

OceanWP wordpress teması
OceanWP wordpress teması

OceanWP ücretsiz bir WordPress çok amaçlı temasıdır. Bir tıklamayla demo içerik ithalatçısı ve anında bir web sitesi başlatmak için yüzlerce hazır site ile birlikte gelir.

Temanın, web sitenize giriş açılır penceresi, Instagram yayını, yapışkan altbilgi, öne çıkan yayınlar kaydırıcısı ve daha fazlası gibi özellikler eklemek için birden fazla uzantısı vardır. Çok dilli bir web sitesi oluşturmak için çeviriye hazırdır .

OceanWP teması kutudan çıkarken WooCommerce’i destekler. Web sitesi sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olmak için yerleşik SEO özelliklerine sahiptir.

5. Breakthrough Pro

breakthrough pro wordpress teması
breakthrough pro wordpress teması

Atılım Pro minimalist bir WordPress teması. StudioPress tarafından Genesis Tema Çerçevesi’nin üzerine inşa edilmiştir, bu da onu güçlü ve sağlam kılar.

Tema herhangi bir işletme web sitesi için idealdir. 9 özel widget, 3 düzen seçeneği, açılış sayfası şablonları ve özel bir başlık ile birlikte gelir. Yazıları ve sayfaları sorunsuz bir şekilde özelleştirmek için Gutenberg blok editörü ile çalışır.

StudioPress artık en popüler yönetilen WordPress hosting şirketi olan WP Engine’in bir parçası . Web sitenizi oluşturmak için WP Engine hosting’e kaydolursanız, bu temayı ve diğer 35+ StudioPress temasını alabilirsiniz .

6. Hestia Pro

Hestia
Hestia Pro Teması

Hestia Pro , modern bir WordPress çok amaçlı temasıdır. Herhangi bir web sitesi yapmak için tek sayfalık ve çok sayfalı düzenlerde gelir.

Kaygan bir malzeme tasarımı ile işinizi ve hizmetlerinizi profesyonel olarak sergileyebilirsiniz. Beaver Builder , Elementor , Görsel Besteci , vb. Gibi popüler sayfa oluşturucularla bütünleşir .

Tema, WooCommerce ile tamamen uyumludur ve güzel ürünler oluşturmanıza ve sayfaları kolayca alışveriş etmenize olanak tanır. Ayrıca e-ticaret mağazaları ve diğer iş nişleri için birden fazla başlangıç ​​sitesi ile birlikte gelir.

7. Nozama

Nozama wordpress teması
Nozama wordpress teması

Nozama , bir çevrimiçi mağazayı hızlı bir şekilde başlatmak için oluşturulmuş bir WordPress WooCommerce temasıdır. Öne çıkan ürünlerinizi ana sayfada görüntülemek son derece özelleştirilebilir.

Ürün filtreleri, özel ürün düzenleri ve daha fazlasını oluşturmak için yerleşik bir mağaza ile birlikte gelir. Diğer özellikler arasında sosyal ağ entegrasyonları , renk özelleştirmesi ve başlık görünürlüğü bulunur.

8. Alfa (Alpha)

Alfa wordpress teması
Alfa wordpress teması

Alpha gelişmiş bir WordPress dergi temasıdır. Gazeteler, çevrimiçi dergiler, kişisel bloglar ve yazarlar için çok uygundur.

Tema, 2 farklı düzen tasarımı, öne çıkan bir slayt gösterisi, video widget’ı, son dakika haber şeridi, reklam yerleşim alanları ve daha fazlası ile birlikte gelir. Başlangıç ​​dostu ve kurulumu kolaydır.

9. Zelle Pro

Zelle pro wordpress teması
Zelle pro wordpress teması

Zelle Pro , premium tek sayfalık bir WordPress temasıdır. Özel bir logo, tam genişlikli bir başlık ve harekete geçirici mesaj düğmeleriyle minimal bir düzen sunar.

Tema özel arka planlar, sınırsız renk seçenekleri ve mega menülere sahiptir. Daha iyi performans için yerleşik SEO ve hız optimizasyonuna sahiptir.

10. Sydney Pro

Sydney pro teması
Sydney pro teması

Sydney Pro harika bir WordPress çok amaçlı temasıdır. Atlıkarınca kaydırıcısı, fiyatlandırma tabloları ve zaman çizelgesi için özel Elementor bloklarını kullanır .

Diğer önemli özellikler arasında sayfa şablonları, başlık seçenekleri, özelleştirici seçenekleri ve bir video başlığı bulunur. Tema çeviriye hazırdır ve çok dilli bir web sitesi kolayca oluşturmanıza olanak tanır.

Etiketler

TemaPress

Uzun yıllar webmaster olarak hizmet etmekteyim. Artık daha iyi hizmet verebilmek için, ücretsiz paylaşım yapmaya başladım. Paylaşımlarımı beğendiyseniz, üst tarafta bulunan paylaş butonları ile arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı