Blog

Ücretsiz WordPress Temaları

Ücretsiz WordPress Temaları

 WordPress temaları kodlanmış bir şekilde kullanıcılara sunulan hazır tasarımlardır. İnternetten “ücretsiz WordPress temaları” ya da en iyi ücretsiz WordPress temaları şeklinde arama yaptığınızda, karşınıza gerçekten çok fazla ücretsiz temanın çıktığını göreceksiniz. Ancak 5000’den fazla ücretsiz WordPress teması arasından en iyi temaları seçmeniz bir hayli zor olabilir. Bu yazıda; kişisel web sitesi, blog, çevrimiçi mağazalar, iş siteleri, seyahat siteleri, haber siteleri ve dergiler gibi farklı amaçlar için tasarlanmış ücretsiz en iyi WordPress temaları yer alıyor. Ayrıca, bu temaların bazılarını çok amaçlı olarak da kullanabilirsiniz. İşte, bazı ücretsiz WordPress temaları:

 1. Zakra

zakra kurumsal tema

 Zakra yeni WordPress 5.0 sürümü ile tasarlanmış kullanımı oldukça kolay, SEO dostu ücretsiz bir WordPress temasıdır. Dolayısıyla, bu tema Gutenberg ve GDPR-ready ile tamamen uyumludur. Bu temanın kurulumu hızlı ve kolaydır. İş dünyası, inşaat firması, ajans, restoran, mobil uygulama, portfolyo, mağaza, kafe, evlilik, eğitim gibi pek çok siteye uygun bir temadır. Zakra’ya WooCommerce ile tamamen uyumlu ve çevrimiçi mağaza demosu ile birlikte sahip olabiliyorsunuz. Genellikle ücretsiz temalarda bulunmayan çok sayıda seçenek ve aralarından seçim yapabileceğiniz on beşten fazla ücretsiz başlangıç sitesi bulunuyor.

 2. Flash

flash şirket teması

 Flash, harika web siteleri oluşturabileceğiniz tamamen duyarlı özelliklere sahip ücretsiz bir WordPress temasıdır. Flash, modern bir site için profesyonel tasarımın yanı sıra çok sayıda kişiselleştirme imkanı da sunuyor. Ayrıca, Flash’te kullanıcı dostu ve kolay olmasını sağlayan, özel olarak oluşturulan ‘Flash Toolkit‘ adlı bir eklenti bulunuyor. Flash Toolkit’te, SiteOrigin’s Page Builder eklentisini kullanarak herhangi bir zamanda sürükleyip bırakabileceğiniz, yeniden sıralayabileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz on birden fazla özel widget yer alıyor.

 3. Neve

 Neve, olağanüstü bir stil ve moda anlayışı ile size son derece optimize edilmiş bir WordPress tema tasarımı sunuyor. Neve, aynı zamanda kullanıcılara binlerce özel animasyon, geçiş efekti, çeşitli küçük görsellere erişim ve kişiselleştirme imkanı veriyor. Ayrıca, ikon kutuları, Video yerleştirme bölümleri, portfolyo uyumluluğu, fiyatlandırma tabloları, büyük menülere sahip olması, estetik tasarımı ve diğer mükemmel web öğelerinin entegrasyonu, Neve’yi piyasada çok amaçlı olarak kullanılabilen en fonksiyonel ücretsiz WordPress temalarından biri haline getiriyor.

 4. Robolist Lite

robolist lite teması

 Robolist Lite, liste ve yönetim web siteleri için yapılmış olan Robolist Lite, harika bir şekilde tasarlanmış WordPress temasıdır. Ayrıca, Robolist Lite, ürün listeleme ve sınıflandırılmış reklamlarla ilgili geniş bir amaç için kullanılabilir olmasını sağlayan paket özelliklere sahip bulunuyor. Bu ücretsiz WordPress teması web sitesi ziyaretçilerini bilgilendirici ve kullanımı kolay bir deneyim sağlamak için WP Job Manager eklentisiyle birlikte çalışıyor. Robolist Lite, aynı zamanda entegrasyon listeleri ekleme, son derece duyarlı ve optimize edilmiş tema kodlaması ve kolay kişiselleştirme gibi kullanıcı dostu özellikleri de içeriyor.

 5. NewsPortal

newsportal haber/magazin teması

 Ücretsiz bir haber ve dergi WordPress teması olan NewsPortal, herhangi bir çevrimiçi haber portalı kurmak isteyenler için gelişmiş özelliklere sahip bir temadır. Kişiselleştirme için binlerce şaşırtıcı özelliği sayesinde kullanıcılara her zaman benzersiz ve özel bir tasarım sunuyor. NewsPortal, tüm internet tarayıcılarına uyumlu olup, aynı zamanda bütün WordPress eklentilerini de destekliyor.

 6. Hestia

hestia kurumsal tema

 Hestia iş, portfolyo, e-ticaret gibi çeşitli site tasarımları için uygun olan çok amaçlı özellikleri bulunan ücretsiz bir WordPress temasıdır. Bu nedenle, Hestia modern çevrimiçi mağazalar oluşturmak için mükemmel bir seçim olacaktır. Hestia teması, hızlı ve kolay bir şekilde ilginç açılış sayfaları oluşturmanıza olanak tanıyan SiteOrigin’in popüler ücretsiz sayfa oluşturucu eklentisiyle entegre olarak çalışabiliyor.

Etiketler

TemaPress

Uzun yıllar webmaster olarak hizmet etmekteyim. Artık daha iyi hizmet verebilmek için, ücretsiz paylaşım yapmaya başladım. Paylaşımlarımı beğendiyseniz, üst tarafta bulunan paylaş butonları ile arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı